Něco o nás


První nápad na vznik naší lazebny U Tygra a Draka vzešel vlastně od Karla Hartla z profesionální šermířské skupiny Merlet. Když zjistil, že na slavnosti v Kutné Hoře by se jim hodila lazebna a ty, které ji vedly před námi, už ji nedělají, oslovil Báru a Marcelku, protože věděl, že masírují kdekoho.

A tak jsme zdědily lazebnický kufr (u kterého po otevření bylo zjištěno, že si žije svým vlastním životem), stůl, nějaké hadry a Merleti nám půjčili stan. Vrhly jsme se do toho po hlavě, aniž bychom tušily, jaká překvapení na nás čekají. Od Karla jsme měly nakoupené chladivé emulze na masírování. A záhy jsme zjistily, že v nevlídném počasí to není zrovna nejlepší. Ale zvládly jsme všechny útrapy a nakonec se rozhodly, že bychom chtěly lazebnu provozovat dál. A že si ji sami zařídíme a vylepšíme a uděláme krásnější a vůbec, že to bude nejlepší lazebna, která kdy po historických akcích jezdila. To vše se událo v létě roku 2000.

Své předsevzetí jsme splnily a vlastně plníme dodnes, protože stále je co vylepšovat a dokupovat, aby lazebna byla dokonalejší.


Naší lazebnu jsme pojmenovaly „U Tygra a Draka“, protože zakladatelky jsou podle čínského horoskopu v těchto znameních.

V průběhu let s námi začali jezdit další kamarádky a kamarádi, kteří nám pomáhali nebo ještě pomáhají a mají od nás za to veliký dík. Masírovat celý den v kuse, a někdy i dva, není až taková legrace a bez humoru a vzájemné podpory bychom to těžko zvládly…

Naše masáž (masírují vždy dvě lazebnice jednoho zákazníka) je jemná a relaxační, o čemž svědčí i to, že nám mnozí lidé usínají na stole.

Někdy to v lazebně vypadá jako pořádná společenská „drbárna“, ale to patří k lazebnickému řemeslu. Jsme rádi, když se k nám lidé vracejí a jsou spokojení s masáží. To je pro nás to nejhezčí vyznamenání.